banner.jpg
Mit tegyünk, ha kutyusunk elveszett?

Mit tegyünk, ha kutyusunk elveszett?

Mindannyiunk legnagyobb félelme, hogy a kutyusunk egyszer elveszik. Természetesen egy felelős kutyatartó mindent elkövet, hogy ez ne történjen meg: megfelelően biztonságos, zárt kertben tartózkodhat a kutya, sétán csak akkor engedi el, ha biztonságosan behívható, tüzeléskor kiemelten figyel rá, vagy ivartalanítja, sokat sétálnak a környéken, hogy a kutya megbízhatóan ismerje a hazautat.

A chip már kötelező, ez sajnos, nem mindig jelenti, hogy a kutyában van is. A biléta azonban nem nagy beruházás, és ez a leggyorsabb módja, hogy elkóborló védencünk hazataláljon.

Ha mégis elkóborol a kutyánk:

Kérdezd meg a környékben lakókat! A helyi kutyások jobban figyelnek egy kóbor ebre, mint a kutyátlanok, elsősorban őket kérdezd meg! A másik célszerű, ha azokkal beszélsz, akik munkájukból adódóan sokat járkálnak az utcán, postásokat, újságkihordókat, stb.

Szórólapozz! A szórólap figyelemfelkeltő, csak ne felejtsd le róla a legfontosabb információkat: a kutyus fotója, neve, fajtája, kora, különös ismertetőjele, milyen póráz van rajta, pontosan mikor és hol veszett el és végül a te telefonszámod!

A legfontosabb, hogy keresd az interneten! A mai világban az internetnek hatalmas ereje van. Volt egy kutyus, aki három év után került vissza a gazdájához. Minél több kutyás oldallal és elsősorban facebook csoporttal vedd fel a kapcsolatot, és kérd meg őket, hogy hirdessék a kutyust. Itt se felejts el fotót és leírást adnia kedvencedről.

Telefonálj! Mindenképpen értesítsd a környék menhelyeit és állatorvosait. Az elveszett kutyusok előbb-utóbb ott kötnek ki.

Amint előkerül…

A nagy ijedtség és öröm után szedd le a plakátokat, és értesítsd a facebook közösségeket, hogy előkerült a kutyus, mert nagyon sok az elveszett, talált kutya, és a már nem aktuális hirdetések csak elveszik a figyelmet azokról, akik még mindig kóborolnak.

Ügynökségi zóna

Hirdetés

Heti tipp

Ajánló

© 2024 - CityDogs Készítette a